Blog

Chemia profesjonalna dla firm

PROFESJONALNE ŚRODKI CZYSTOŚCI DLA PROFESJONALISTÓW

Wysoka jakoś usług sprzątających zależy od wielu czynników – od personelu posiadającego odpowiednie kompetencje i doświadczenie, od nowoczesnych i niezawodnych urządzeń oraz od skutecznych środków czystości.

 

Tradycyjne, powszechnie używane w gospodarstwach domowych, środki chemiczne do sprzątania dostępne są w każdym markecie lub drogerii. Niestety znacząco różnią się od profesjonalnych preparatów. Różnica widoczna jest w kilku aspektach – od skuteczności, przez zastosowania jak i wymagane certyfikaty. Aktualnie od chemii profesjonalnej oczekuje się nie tylko walorów czyszczących ale także dezynfekujących – dezynfekcja jest bowiem wymogiem koniecznym w obiektach użytku publicznego, takich jak: sklepy, urzędy, placówki edukacyjne (żłobki, szkoły przedszkola), placówki służby zdrowia, restauracje i inne. Także skład chemiczny profesjonalnych środków istotnie różni się od preparatów domowych, a wszystko przez zastosowanie w tych pierwszych znacznie silniejszych substancji czynnych . Dzięki temu sprzątanie jest bardziej efektywne i skuteczne. Kolejna różnica polega na znacznie większej wydajności specjalistycznych środków, które bardzo często są sprzedawane w formie koncentratów lub w dużych pojemnikach. Wszystkie te cechy pozwalają na osiągniecie dużo wyższej efektywności usług sprzątania, polegającej na osiągnięciu wysokiej skuteczności w jak najkrótszym czasie, przy minimalizacji kosztów.

W obrębie dostępnych profesjonalnych środków czystości można wyodrębnić kilka wiodących grup produktowych:

– preparaty dezynfekujące, posiadające właściwości bakterio- , wiruso- i grzybobójcze. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną cieszą się ogromną popularnością i mają zastosowanie niemal we wszystkich obiektach użytku publicznego – w sklepach, szpitalach, przychodniach, gabinetach kosmetycznych etc.;

– preparaty do czyszczenia i konserwacji podłóg i posadzek;

– środki do czyszczenia wykładzin i dywanów;

– preparaty do zastosowania w obiektach gastronomicznych – posiadają właściwości rozpuszczania tłuszczu, zwęgleń i usuwania różnego rodzaju resztek organicznych;

– chemia do pralni – środki piorące;

– środki do czyszczenia powierzchni szklanych;

– preparaty do czyszczenia i dezynfekcji sanitariatów;

– specjalne środki do czyszczenia powierzchni i urządzeń ze stali nierdzewnej.

I wiele innych… których zadaniem jest skuteczne i wydajne działanie w rękach profesjonalistów odpowiedzialnych za usługi sprzątania.

MASZYNY CZYSZCZĄCE W OBIEKTACH WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH – aby sprzątanie było łatwiejsze

MASZYNY CZYSZCZĄCE W OBIEKTACH WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH – aby sprzątanie było łatwiejsze

 

Sklepy, hale magazynowe, biura i inne obiekty wielkopowierzchniowe niewątpliwie wymagają użycia maksymalnie optymalnych rozwiązań w procesie sprzątania. Muszą to być działania niosące ze sobą zarówno odpowiednią skuteczność, jak i muszą być wykonane w odpowiednich ramach czasowych. Doskonałym sposobem na wdrożenie optymalizacji procesu sprzątania jest wykorzystanie nowoczesnych maszyn sprzątających, które w szybki i dokładny sposób pozwalają utrzymać czystość podłóg.

Czym są maszyny czyszczące? To nowoczesne urządzenia o różnorakim zastosowaniu. Możemy mówić między innymi o szorowarkach, polerkach, zamiatarkach oraz o maszynach do mycia podłóg.

Szorowarki to specjalistyczne maszyny o wielofunkcyjnym zastosowaniu – dzięki bateryjnemu zasilaniu usuwają zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc oraz służą do czyszczenia ciągów komunikacyjnych w marketach, korytarzach, halach przemysłowych. Polerki są wykorzystywane do polerowania twardych powierzchni. Największą popularnością ciesz sią w prestiżowych obiektach – np. w biurowcach, bankach – w miejscach, gdzie występują połyskliwe powierzchnie. Z kolei maszyny do mycia posadzek wymagają obsługi człowieka i mogą być zasilane zarówno przy wykorzystaniu baterii, jak i kabli. Dzięki poręcznym rozmiarom zapewniają wysoką dokładność sprzątania i są wyjątkowo efektywne. Dodatkowym wsparciem dla procesu efektywnego sprzątania są odkurzacze przemysłowe, które mogą pracować w trybie „na sucho” oraz „na mokro”. Bogata oferta urządzeń pozwala na wybór maszyny dopasowanej do niemal każdych warunków pracy – nawet tych najtrudniejszych.

Dlaczego warto zdecydować się na maszyny sprzątające?

Nowoczesne maszyny sprzątające posiadają cały szereg zalet. Przede wszystkim warto podkreślić ich wysoką wydajność w porównaniu z tradycyjnym, ręcznym sprzątaniem. Są proste, wręcz intuicyjne w obsłudze ale przede wszystkim są nad wyraz skuteczne. Pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc oraz są w stanie usunąć wyjątkowo uciążliwe zabrudzenia, które przy ręcznym czyszczeniu mogą okazać się przeszkodą nie do pokonania. Dodatkową zaletą nowoczesnych urządzeń jest coraz niższa emisja hałasu, co zwiększa ich bogaty wachlarza zastosowań – od prestiżowych miejsc o charakterze biurowym, przez obiekty sklepowo-magazynowe po miejsca stricte przemysłowe.

Nowoczesne maszyny sprzątające to doskonałe rozwiązanie dla utrzymania porządku i czystości, a co za tym idzie prestiżu i wizerunku firm i obiektów.

01-684 Warszawa ul. Klaudyny 12

Kontakt

  • 505649469

  • warszawa@wszystkodosprzatania.net